Wykorzystanie lasera w usuwaniu rumienia
Powierzchniowe zaczerwienienie skóry w postaci rumienia to częsty problem dermatologiczny będący objawem podrażnienia skóry, stanu zapalnego lub infekcji skórnej. Występuje również w przebiegu wielu chorób o zróżnicowanych podłożach, a także u osób borykających się z trądzikiem różowatym. Miejscowo pojawiające się zaczerwienienia powstają wskutek rozszerzania się cienkich naczyń położonych w powierzchniowych warstwach skóry, do których napływa krew. Metodą wykorzystywaną w leczeniu rumienia jest laseroterapia. W artykule wyjaśniamy, jak działa laserowe usuwanie rumienia i jakie efekty zapewnia.
Objawy rumienia naczyniowego
Problem rumienia dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn niezależnie od wieku. Do pierwszych objawów należą wzmożona wrażliwość naczyń krwionośnych, zmiany pojawiające się wskutek oddziaływania różnic temperatury czy zaczerwienienia spowodowane silnymi emocjami. Zmiany początkowo są niewielkie, jednak nie należy ich bagatelizować, ponieważ mogą prowadzić do trwałych objawów rumienia. Nieleczony prowadzi do permanentnego uszkodzenia naczyń, co powoduje stałe zaczerwienienie skóry. Aby zapobiec rozszerzaniu się rumienia na większe partie ciała, należy wdrożyć leczenie. Laserowe leczenie rumienia zyskuje coraz większą popularność dzięki bezinwazyjnemu i bezbolesnemu przebiegu zabiegu przy jednocześnie zadowalających efektach leczniczych.
Przeczytaj również: Wszystko o leczeniu niedowidzenia
Laser działa na przyczynę rumienia
Wiele metod leczenia rumienia skupia się wyłącznie na leczeniu objawów. Wszelkie działania farmakologiczne działają na zaczerwienienia, mając zapobiegać swędzeniu, obrzękowi i pieczeniu. Powierzchniowe działanie będzie wystarczające, by złagodzić wymienione dolegliwości, jednak w całkowitym usunięciu rumienia i ochronie przed nawracaniem zmian jest laseroterapia. Dlaczego? Jak wyjaśnia gabinet laseroterapii Lasermedica, selektywnie działające wiązki lasera docierają i oddziałują wyłącznie na osłabione naczynia krwionośne – usuwają komórki zawierające zbyt dużą ilość hemoglobiny i pobudzają zdrowe tkanki do regeneracji. Dodatkowo z powierzchni skóry usuwane są bakterie odpowiedzialne za rozwój zmian. Laser przenika w głąb skóry i działa na różnych jej głębokościach, dzięki czemu efekty są trwałe i satysfakcjonujące.
Przeczytaj również: Z których zabiegów warto skorzystać w hotelu SPA?
Gładka skóra bez zmian rumieniowych
Efektem laserowego leczenia rumienia jest całkowita redukcja zmian, wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz wyeliminowanie stanu zapalnego. Skóra jest wygładzona, a jej koloryt wyrównany. A to wszystko zaledwie po kilku sesjach, których ilość ustalana jest indywidualnie i zależy od stopnia zaawansowania rumienia.
Przeczytaj również: Medyczne właściwości laserów terapeutycznych
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
-
Ortoconcept Sp. z o. o.
54-530 Wrocław, Graniczna 89A
-
-
Madlen Gabinet Kosmetologii i Podologii Magdalena Adamaszek
43-430 Pogórze, Krosowa 8