Sejf - bezpieczne miejsca dla Twojego mienia
Mienie w swoim domu ochraniamy na różne sposoby. Wstawiamy antywłamaniowe drzwi i okna, montujemy czujniki ruchu czy też instalujemy kamery. Jednak najlepszym sposobem na przechowywanie cennej biżuterii oraz wartościowych przedmiotów niewielkiej wielkości jest sejf. Ochrania on nie tylko przed kradzieżą, ale także przed niebezpieczeństwami innego rodzaju.
Do czego potrzebny jest sejf?
Zakup sejfu domowego będzie opłacalny wtedy, gdy wartość przedmiotów, które chcemy w nim umieścić, przekracza koszt jego zakupu. W zależności od wielkości oraz poziomu zabezpieczeń jego ceny wahają się od kilkuset zł do kilku tys. zł. Schowamy w nim pieniądze, biżuterię, wartościowe dokumenty, broń oraz inne przedmioty, które będą chronione przed kradzieżą, pożarem, zalaniem itp. Jeśli zamierzamy zakupić sejf domowy, przede wszystkim musimy zastanowić się, jakiej potrzebujemy wielkości. Im będzie on większy, tym trudniej znaleźć dla niego miejsce. Z drugiej strony mała kasetka, która nie jest odpowiednio przymocowana, bez problemu może zostać wyniesiona z domu.
Przeczytaj również: Zamki sejfowe - cechy i rodzaje
Jak sejf ochrania przed kradzieżą?
Sejf można zamykać za pomocą klucza lub zamka elektrycznego. Montuje się go w miejscu, gdzie pozostanie niezauważony. Producenci oferują kilka podstawowych rodzajów sejfów domowych. Najpopularniejszy jest sejf ścienny, który wmurowuje się w ścianę. Kołnierz umieszczony wokół drzwiczek oraz kotwy mocujące znacznie utrudniają jego wyciągnięcie. Sejf podłogowy montuje się w posadce lub w stropie. Odpowiednie osadzenie oraz jego przykrycie sprawi, ze pozostanie niewyczuwalny przez osoby, które po nim chodzą. Mniej popularny jest sejf meblowy. Wyglądem zewnętrznym ma przypominać mebel, dlatego często stanowi kompozycję biblioteki lub dużego regału.
Przeczytaj również: W jakich sejfach wolno przechowywać broń?
Zasady instalacji sejfu
Sejf powinien być zamontowany w miejscu, które nie zwraca większej uwagi. Samo powieszenie obrazu lub plakatu może być niewystarczające. Zdecydowanie lepsze są przestrzenie, na które nie trafi się przypadkiem. Nie można przecież dopuścić do sytuacji, że z salonu lub gabinetu wypraszamy gości, by wyciągnąć pieniądze. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, by dostęp do otwartego sejfu nie był ograniczony. Pracownik firmy Makra2 w Łodzi dodaje: Oczywiście istotną kwestią są także możliwości montażowe. Nie zamontujemy sejfu ściennego w drewnie lub w ściance działowej. Zaleca się, by sejf umieszczony był w wysokim i możliwie wąskim miejscu. Będzie to dodatkową trudnością dla potencjalnego włamywacza.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
PUI Iława Andrzej Dzieniszewski
14-200 Iława, Ostródzka 2
-
Igor Szczupak Pikes
02-555 Warszawa, al. Niepodległości 159 lok. 119
-
-
NTW Airconomic Sp. z o.o.
98-200 Sieradz, Polskiej Organizacji Wojskowej 42