Na czym polega kriolipoliza i jak trwały jest jej efekt?
Zbędna tkanka tłuszczowa to problem wielu z nas. Oczywiście podstawą do pozbycia się nadmiernych centymetrów jest systematyczna aktywność fizyczna, nawadnianie i zbilansowana dieta. Jednak możemy pomóc sobie zabiegami takimi jak kriolipoliza, czyli alternatywa dla tradycyjnej liposukcji. Na czym ona polega? Jakie efekty przynosi?
Czym jest zabieg kriolipolizy?
Kriolipoliza jest innowacyjnym zabiegiem, który polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Tym samym wspiera proces odchudzania i uzyskania wymarzonej sylwetki. Warto zaznaczyć, że nie jest to sposób na wymodelowanie ciała, a nie alternatywa dla aktywności fizycznej i zdrowej diety. Kriolipoliza, którą oferuje np. Salon Urody Prestige z Gdańska, polega na kontrolowanym zamrażaniu tkanek przy użyciu urządzenia medycznego CoolTech. W trakcie zabiegu fałdy skóry wraz z tkanką podskórną zostają zasysane dzięki podciśnieniu do komory zawierającej płytki chłodzące. W efekcie tkanka obumiera i wydalana jest w procesie metabolicznym, a objętość ciała zmniejsza się.
Przeczytaj również: Na czym polega kriolipoliza?
Jakie efekty przynosi kriolipoliza?
Przede wszystkim skutkiem prawidłowo wykonanego zabiegu jest utrata zbędnej tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, rąk oraz pośladków. Szacuje się, że może to być nawet 25-45% grubości warstwy tłuszczu. Warto jednak wiedzieć, że pierwsze rezultaty są widoczne dopiero po ok. 2 tygodniach, a pełen efekt zabiegu zauważymy po kilku miesiącach i utrzymują się ok. pół roku. Zabieg ten warto powtórzyć po ok. 4-6 tygodni na tym samym obszarze ciała. W dużych miastach takich jak Gdańsk kriolipoliza jest bardzo popularna ze względu na to, że wzmacnia i ujędrnia skórę, a także redukuje cellulit.
Przeczytaj również: Nowoczesne metody modelowania sylwetki
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy
Zabieg kriolipolizy jest wskazany osobom, które próbują zrzucić zbędne kilogramy, ale mimo diety i aktywności fizycznej, nadal zmagają się z nadmierną tkanką tłuszczową. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przeciwwskazaniem mogą być natomiast choroby takie jak:
Przeczytaj również: Sposoby na „boczki”. Jak pozbyć się zbędnego tłuszczu?
cukrzyca,
nowotwór,
choroba Raynaud’a,
infekcja,
przeziębienie,
niewydolność nerek lub serca,
infekcje wirusa HIV, HCV,
żylaki lub zapalenie żył.
Oczywiście z zabiegu kriolipolizy nie powinny korzystać kobiety, które są w ciąży lub karmią piersią. Przeciwwskazaniem jest także miesiączka.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Centrum Zdrowia Rodzinnego Kobieca Fizjoterapia
54-047 Wrocław, Starogajowa 8
-
-
Dr Ewa Gułaj ® Gabinet Medycyny Estetycznej ESTIMED
15-411 Białystok, Mławska 4 lok. U1
-
Madlen Gabinet Kosmetologii i Podologii Magdalena Adamaszek
43-430 Pogórze, Krosowa 8