Na czym polega kriolipoliza?
Kriolipoliza zaliczana jest do zabiegów, które pomagają w walce ze zbędnymi kilogramami. Technika ta została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych, jednak obecnie ma również szerokie grono zwolenników w Polsce. Ten nieinwazyjny zabieg, polegający na zamrożeniu tłuszczu, pozwala cieszyć się spektakularnymi efektami bez konieczności radykalnej interwencji w postaci na przykład liposukcji. Czym dokładnie jest kriolipoliza i jak wygląda?
Czym jest kriolipoliza?
Kriolipoliza jest to nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, w której wykorzystuje się niską temperaturę. Sprawdzi się ona w przypadku osób chcących usunąć niewielką ilość tkanki tłuszczowej znajdującej się na niezbyt rozległych obszarach ciała. Technika ta pozwala nie tylko zredukować tłuszcz, ale także cellulit i poprawić napięcie skóry. Kriolipoliza jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna. Pod wpływem niskiej temperatury znajdujące się pod skórą komórki tłuszczowe obumierają, ponieważ zazwyczaj zbudowane są z nasyconych kwasów tłuszczowych wrażliwych na działanie zimna.
Przeczytaj również: Sposoby na „boczki”. Jak pozbyć się zbędnego tłuszczu?
Jak wygląda zabieg kriolipolizy?
Przed rozpoczęciem zabiegu kriolipolizy pracownik przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem, ponieważ niektóre choroby są przeciwwskazaniem do jego wykonania. Jest to spowodowane faktem, iż obumarłe komórki są metabolizowane przez wątrobę, co powoduje jej zwiększoną aktywność przez kilka tygodni. Z tego powodu procedura ta nie może być wykonana u osób ze schorzeniami tego organu. Wśród przeciwwskazań kriolipolizy wymienia się także miesiączkę, ciążę i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, a także nowotwory.
Przeczytaj również: Nowoczesne metody modelowania sylwetki
Zabieg kriolipolizy w Si Bella Spa wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia wyposażonego w wychładzającą tkankę tłuszczową głowicę. Przykłada się ją do obszaru, który wymaga wyszczuplenia. Urządzenie zasysa poszczególne partie skóry i wychładza je. Przy okazji zostaje wykonany pobudzający organizm do detoksykacji masaż próżniowy. Zabieg taki trwa minimum godzinę, lecz może zająć więcej czasu, w zależności od obszaru. Najczęściej stosuje się go na uda, brzuch, pośladki lub ramiona. Częstotliwość to od 1 do 4 serii, co 6 tygodni. Rezultaty kriolopolizy widoczne są zazwyczaj po około dwóch miesiącach, kiedy organizm zacznie usuwać zamrożone komórki tłuszczowe.
Przeczytaj również: Na czym polega kriolipoliza i jak trwały jest jej efekt?
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Ma-Je-R Sp. z o.o.
01-541 Warszawa, Czarnieckiego 53
-
Ortoconcept Sp. z o. o.
54-530 Wrocław, Graniczna 89A
-
-