Jak zweryfikować czy zbiornik na paliwo nie przecieka?

Zbiorniki na paliwo często wykorzystywane są przez rolników do tankowania maszyn, urządzeń i pojazdów. Paliwo nie może być przechowywane w dowolnych pojemnikach, gdyż może skutkować nałożeniem sankcji prawnych. Jednym z najlepszych sposobów na przechowywanie paliwa jest zastosowanie zbiornika dwupłaszczowego. Czasami jednak może się zdarzyć, że paliwo się przeleje albo zbiornik zacznie przeciekać. Jak zatem możemy to zweryfikować i kontrolować?
Monitoring cieczy i przecieków
Zbiorniki jedno- i dwupłaszczowe są przeznaczone do składowania i wewnętrznej dystrybucji paliwa. Zostały one tak zaprojektowane i wykonane, aby były trwałe i nie wymagały zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, warto wybrać zbiornik z panelem sterującym, który monitoruje i kontroluje funkcjonowanie układu dystrybucyjnego, wyposażonego w czujnik poziomu i przecieku, a także ogrzewanie, zabezpieczenie przed suchobiegiem, czy alarm maksymalnego poziomu cieczy. Instalacje i urządzenia zabezpieczające przed przenikaniem paliw do gruntu i wód gruntowych, to bardzo duża zaleta. Powinny być one zaprojektowane i wykonane w sposób zapewniający kontrolę ich pracy.
Przeczytaj również: Oleje Shell. Przegląd ofertowy
Urządzenia, które prowadzą ciągłe pomiary, umożliwiają każdemu użytkownikowi zbiornika na paliwo, szybkie wykrycie awarii lub przecieku i powodują natychmiastowe przerwanie tłoczenia oraz zamknięcie wszystkich zaworów liniowych celem ograniczenia wycieku produktu. Niektóre z nich uruchamiają alarm dźwiękowy w przypadku osiągnięcia niskiego poziomu cieczy w zbiorniku, lub alarm wizualny w przypadku wykrycia wycieku – zauważa nasz rozmówca, który jest przedstawicielem firmy usługowo-handlowej MiM Mariusz Mańkowski ze Szczecina, która oferuje wysokiej klasy bezpieczne zbiorniki, dedykowane właścicielom zakładów produkcyjnych, gospodarstw rolnych i domowych.
Dwupłaszczowa konstrukcja zbiornika zapobiegająca przeciekom
Konstrukcja zbiornika na paliwo powinna zabezpieczać przed możliwością wycieku na zewnątrz, dlatego należy używać zbiorników wykonanych w technologii dwupłaszczowej, posiadających dwie szczelne powłoki. Magazynowane paliwa w takim zbiorniku odbywa się w powłoce wewnętrznej. Natomiast powłoka zewnętrzna zabezpiecza przed przenikaniem cieczy do gruntu, wód gruntowych oraz przed emisją oparów do powietrza. Taki zbiornik gwarantuje nam, że nawet rozszczelnienie wewnętrznej komory nie dopuści do wycieku substancji, a nawet do przedostania się nieprzyjemnego zapachu - właśnie dzięki ściance zewnętrznej.
Przeczytaj również: Czym cechuje się arktyczny olej napędowy?
Przechowywanie paliwa w szczelnym, dwupłaszczowym zbiorniku Desa o wzmocnionej konstrukcji i zastosowanie bezprzewodowego wskaźnika poziomu oleju ze zintegrowanym czujnikiem przecieku, pozwoli zachować dużo większą kontrolę jego zużycia, a także zapewni największy poziom bezpieczeństwa magazynowania i dystrybucji paliwa. Wybierając zbiornik na paliwo, nie należy zapominać także o zweryfikowaniu materiałów, z których został on wykonany. Najtrwalsze zbiorniki wykonane są z polietylenu i gwarantują odpowiedni poziom ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, wysokimi temperaturami, czy promieniowaniem UV.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Prywatny Transport Medyczny
11-500 Giżycko, 3 Maja 10 lok. 3
-
Ewa Klimkiewicz E.m. Car
09-100 Płońsk, Grunwaldzka 87 lok. 60
-
Premium Kontenery Sp. z o.o.
26-067 Strawczyn, Żeromskiego 3
-