Jak wygląda montaż systemów pojenia dla drobiu?

Nowoczesne systemy pojenia dla drobiu są w pełni automatyczne, a więc znacznie ułatwiają prowadzenie fermy. Zwierzęta mają zapewniony stały dostęp do świeżej wody pitnej, co przekłada się na ich dobrostan, zdrowie i kondycję. Zasadniczo, systemy pojenia dla drobiu korzystnie wpływają na osiąganie dobrych wyników produkcji na fermach.
System pojenia dla drobiu. Z jakich elementów się składa?
Systemy pojenia dla drobiu LUBING niemieckiego producenta, będącego liderem w branży to nowoczesne, bezawaryjne, wydajne i bezobsługowe urządzenia, doceniane przez hodowców drobiu na całym świecie. Sam system może się nieco różnić, inne bowiem rozwiązania dedykowane są dla farm indyków, a inne dla hodowców niosek, brojlerów i kaczek, ale zasadniczo oparte są na tym samym sposobie działania.
Aby system pojenia dla drobiu działał bez zarzutu, konieczne jest odpowiednie podłączenie wody. Do tego celu wykorzystuje się moduł będący głównym dopływem wody, który zintegrowany jest z dozownikiem leków i witamin. Dzięki systemowi filtracji nieczystości nie zatykają poidełka. Regulator ciśnienia jest elementem decydującym o właściwej pracy poideł i zmniejsza ciśnienie sieciowe do względnie niskich wartości. Z kolei odpowietrznik zapobiega zacięciu się smoczków w linii pojenia.
Zwierzęta pobierają wodę za pośrednictwem kropelkowych smoczków wkręconych w rurę PCV. Pod smoczkami znajdują się miseczki okapowe, które zapobiegają zmoczeniu ściółki. Wysokość podwieszania linii można korygować za sprawą systemu podwieszania opartego o windy samohamowne, bloczki do podwieszania i linki. Linię na określonej wysokości podtrzymują ślizgacze, czyli samozaciskowe uchwyty.
Montaż systemu poidła dla drobiu
Dostawcą kompleksowych wyposażenia dla pomieszczeń inwentarskich jest firma Avena, która oferuje usługi w zakresie projektowania, modernizacji i montażu urządzeń. Zasadniczo system pojenia dla drobiu zbudowany jest z kompletnych, najczęściej 3-metrowych odcinków, które łączy się za pomocą gumowych muf. Takie rozwiązanie pozwala na łatwą modyfikację poidła, poprzez dodanie kolejnych segmentów.
Każda z linii pojenia posiada odrębny system podwieszania z windą. Linie podwiesza się łącznikami z linkami nylonowymi, które łączą się z linkami stalowymi poprzez cybanty, a następnie nawijane są na windę. Podłączenie elementów pojenia z siecią wodociągową jest możliwe dzięki reduktorowi, do którego podłącza się waż sprzężony z kranem. Funkcja flush służy do oczyszczania całego systemu, a transparentna mufa umożliwia kontrolowanie ciśnienia na wejściu poprzez monitorowanie wysokości słupa wody.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
-
Livet Specjalistyczna przychodnia weterynaryjna Marta Pitak, Karolina Czartoryska s.c.
40-547 Katowice, Rzepakowa 4h lok. U5
-
Amd-Rol Michał Debner Usługi Dla Rolnictwa
74-320 Rychnów 18A
-
Na Skraju Przychodnia weterynaryjna Joanna Chmielewska-Rokicka
05-300 Mińsk Mazowiecki, Topolowa 4 lok. 11