Inwestujesz w kryptowaluty? Zadbaj o bezpieczeństwo

Chętnych do inwestowania w kryptowaluty nie brakuje. Trzeba jednak znać zasady, które pozwolą bez obaw przechowywać kupione środki. Temat jest ważny i warto o nim przypominać, bo podstawowa wiedza o bezpiecznym inwestowaniu w kryptowaluty uchroni Cię przed stratą wszystkich środków. Jak zatem bezpiecznie inwestować w kryptowaluty?
Zasady bezpiecznego przechowywania kryptowalut
Jeśli już inwestujesz w kryptowaluty, to prawdopodobnie znasz zasady ich bezpiecznego przechowywania. Natomiast dla początkujących w dokonywaniu takich transakcji przygotowaliśmy garść wskazówek, które powinni poznać, zanim zdecydują się na pierwszy zakup wirtualnych walut. Jakikolwiek problem z np. kontem bankowym możemy zgłosić w biurze obsługi klienta konkretnej placówki, ale w przypadku wątpliwości związanych z inwestowaniem w kryptowaluty i portfelem kryptograficznym jesteśmy zdani przede wszystkim na siebie.
Jak dbać o bezpieczeństwo przechowywanych w portfelu kryptowalut? Przede wszystkim używaj funkcji dwustopniowego logowania – zapewnia ona dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem na Twoje konto. Aby się zalogować, nie tylko wpiszesz standardowe hasło, lecz także będziesz musiał potwierdzić logowanie używając do tego kodu, który dostaniesz SMS-em lub wygeneruje go oddzielna aplikacja. To szybka operacja, która znacznie utrudni, a wręcz całkowicie uniemożliwi hakerowi przejęcie Twojego konta. Każda dobra platforma obecnie udostępnia taką możliwość.
Jaki portfel zapewni największe bezpieczeństwo?
Pozostaje jeszcze kwestia – gdzie przechowywać kryptowaluty, a które miejsce jest niewskazane? Pytanie o najlepszy portfel zadaliśmy przedstawicielowi wrocławskiego Kantoru CENT:
– Możliwości przechowywania kryptowalut jest kilka. Można trzymać środki na giełdzie, choć nie jest to polecane rozwiązanie; istnieją także portfele programowe, czyli aplikacje instalowane na komputerze lub telefonie. Jednak najlepszy jest portfel sprzętowy: przypomina popularny pendrive, a wirtualne waluty są w nim przechowywane w trybie offline. Olbrzymim plusem takiego rozwiązania jest to, że nawet, jeśli nasz komputer lub telefon zostanie przejęty przez hakera lub skradziony, to zawartość portfela sprzętowego będzie bezpieczna. W mojej opinii taki portfel nie ma sobie równych, jeśli chodzi o to, gdzie najlepiej gromadzić kryptowaluty.
Warto jeszcze wspomnieć o tym, dlaczego trzymanie kryptowalut na giełdzie nie jest polecanym rozwiązaniem. Środki trzymane na giełdzie stają się jej własnością – nie masz nad nimi pełnej kontroli. W każdej chwili platforma giełdowa może zablokować użytkownikom dostęp do środków; uniemożliwić wypłatę czy depozyt.
Dlatego portfel sprzętowy, z którego nikt oprócz Ciebie nie może korzystać (o ile nie zechcesz komuś powierzyć do niego dostępu), to najbezpieczniejsze miejsce do przechowywania kupionych kryptowalut.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
-
-
Biuro Ubezpieczeń MP Agencja PZU Małgorzata Pijanowska-Łucka
53-680 Wrocław, Braniborska 14
-
Szok Szybka Obsługa Księgowa Sp. z o.o.
50-514 Wrocław, bpa Bogedaina 3