Czym jest coaching kryzysowy i kiedy znajduje zastosowanie?

Coaching kryzysowy to metoda pracy z osobami przeżywającymi lekki lub średni kryzys. Jest to także pewna forma wsparcia oraz pomocy w odzyskaniu spokoju, równowagi i radości z życia. Coaching kryzysowy charakteryzuje się też indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Na czym dokładnie polega coaching kryzysowy? Kiedy warto z niego skorzystać?
Jak dokładnie wygląda coaching kryzysowy?
Coaching kryzysowy to dwufazowy proces, który pozwala odzyskać równowagę i spokój w życiu. Pierwsza faza coachingu to faza interwencyjna. Jednak przed rozpoczęciem pracy coach określa, jak trudny kryzys przeżywa dana osoba i na podstawie przeprowadzonego wywiadu dostosowuje narzędzia i metody pracy. Jedną z doświadczonych osób, która specjalizuje się w coachingu kryzysowym, jest akredytowany coach Monika Chwojnicka.
Przeczytaj również: FRIS jako narzędzie wykorzystywane w pracy coacha
Po ukończeniu fazy interwencyjnej klient, który przeżywał kryzys, ponownie odzyskuje dostęp do własnych zasobów emocjonalnych i radość z życia. Jest to ważny moment, w którym podczas zajęć przechodzi się w kolejną fazę — fazę coachingową. Wówczas dana osoba musi uruchomić swoją kreatywność, wyjść ze strefy komfortu i odpowiedzieć na wiele trudnych pytań. Po przejściu dwóch faz coachingu kryzysowego klient może wyciągnąć naukę z kryzysu i pozbyć się niepotrzebnego stresu.
Przeczytaj również: Jakie zmiany można osiągnąć dzięki regularnym sesjom coachingowym?
Jakie są zalety korzystania z coachingu kryzysowego i kiedy warto z niego skorzystać?
Coaching kryzysowy to forma wsparcia, która pomaga osobom w trudnych sytuacjach życiowych. Celem coachingu jest pomoc w przetrwaniu kryzysu, powrót do równowagi i znalezienie skutecznych rozwiązań. Coaching kryzysowy jest szczególnie przydatny w sytuacjach, takich jak utrata pracy, rozwód, czy problemy finansowe. Wówczas coaching pomaga poradzić sobie z trudnymi emocjami i wspiera w odnalezieniu wewnętrznej siły.
Przeczytaj również: Na czym polega coaching biznesowy?
Dużą zaletą korzystania z coachingu kryzysowego jest zrozumienie trudnej sytuacji i znalezienie sposobów na zwiększenie poczucia kontroli w ciężkich chwilach. Dodatkowo w trakcie coachingu kryzysowego klient uczy się identyfikować i eliminować negatywne myśli lub nawyki. Dzięki temu może skutecznie poprawić własne samopoczucie. Kolejną zaletą korzystania z coachingu jest poprawa zdolności do radzenia sobie z różnymi trudnościami.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Dia Bakter Diagnostyka Laboratoryjna Mikrobiologia Katarzyna Leszczyńska
15-879 Białystok, Stołeczna 7 lok. 100
-
-
-
Forgis Wyroby ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej
38-200 Jasło, Towarowa 26