Czy drewniany parkiet sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach?
Podłoga drewniana charakteryzuje się naturalnym i ponadczasowym pięknem, które nigdy nie wychodzi z mody. Pomimo nieustannie zmieniających się trendów architektonicznych, w projektach wnętrz nieustannie pojawia się drewniany parkiet. I nie w tym nic dziwnego. Drewniana podłoga to rozwiązanie na lata.
Zalety parkietów drewnianych
Drewno jest naturalnym materiałem, którego niekwestionowaną zaletę stanowi wygląd. W salonie z podłogami Fornir z Białegostoku dostępne są drewniane podłogi w różnych wzorach i kolorach, które z łatwością można dopasować zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Naturalna podłoga z drewna prezentować się będzie elegancko i ekskluzywnie, niezależnie od stylu aranżacji. Ponadto parkiet z drewna jest zawsze miły i ciepły w dotyku, a stąpanie po nim boso to czysta przyjemność.
Przeczytaj również: Podłoga drewniana czy panele podłogowe - co wybrać?
Drewniany parkiet nadaje się na ogrzewanie podłogowe, a jego ogromną zaletę stanowi łatwość napraw. Jeśli na powierzchni podłogi powstaną jakiekolwiek defekty, to podłogę można przecyklinować i nałożyć nową warstwę lakieru lub oleju. Podłogi olejowane można naprawiać miejscowo, bez potrzeby cyklinowania wszystkich pomieszczeń. Drewniany parkiet jest łatwy w utrzymaniu czystości i nie przyciąga zabrudzeń. Aby podłoga na długo zachowała nienaganny wygląd, warto pamiętać o okresowej konserwacji i pielęgnacji zgodnie z zaleceniami producenta.
Przeczytaj również: 6 rzeczy, które warto wiedzieć o parkietach
Deska barlinecka czy drewno lite?
Miłośnicy podłóg drewnianych mają do wyboru dwa rozwiązania:
Deski drewniane – cechują się wyjątkowymi walorami estetycznymi i praktycznymi. Lite podłogi drewniane są naturalne i tworzą wyjątkowy mikroklimat w pomieszczeniach.
Przeczytaj również: Podłoga drewniana czy panele podłogowe - jaką podłogę wybrać?
Podłogi typu deska barlinecka – zbudowane są z trzech warstw niezmodyfikowanego drewna ułożonych krzyżowo, co korzystnie wpływa na odporność na złamania i wypaczenia.
Zasadniczo deski trójwarstwowe cechują się lepszą stabilnością wymiarów i kształtów, a więc nie deformują się pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Deska barlinecka idealnie współpracuje z ogrzewaniem podłogowym i bardzo dobrze przewodzi ciepło. Niemniej pod względem wizualnym zdecydowanie wygrywa podłoga z desek litych, która cechuje się ponadczasowym designem — sęki i struktura drewna są wyraźnie widoczne i podkreślają styl aranżacji.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana