Co się dzieje z rozkruszonym gruzem i betonem?

Pozostałości po budowach i remontach nie są jedynie kłopotliwymi odpadami, ale dzięki recyklingowi mogą stać się cennymi materiałami budowanymi i surowcami. Kruszenie betonu i gruzu ma także ważny wymiar ekologiczny. Jeśli interesuje Cię ten temat, przeczytaj artykuł. Dowiesz się, co się dzieje z rozkruszonym gruzem i betonem i jakie firmy świadczą usługi recyklingu odpadów budowlanych.
Jak przebiega kruszenie gruzu i betonu?
Recykling odpadów budowlanych, takich jak gruz betonowy i ceglany, a także zmieszane odpady betonu, cegieł i materiałów ceramicznych odbywa się w specjalnych maszynach. Są to wydajne kruszarki dostępne w wielu wariantach w zależności od konstrukcji i metody kruszenia: stożkowe, szczękowe, walcowe i udarowe. Kruszenie betonu i gruzu pozwala rozdrabniać odpady na mniejsze frakcje w zależności od potrzeb. Należy podkreślić, że w ten sposób wyprodukowane kruszywo betonowe lub ceglane nie zawiera innych pozostałości, zwłaszcza szkodliwych dla środowiska lub obniżających jego przydatność. Jest ono odpowiednio sklasyfikowane, oznakowane i składowane. Dzięki temu kruszywo staje się pełnowartościowym materiałem budowlanym i przydatnym surowcem.
Kto świadczy usługi kruszarką i przesiewaczem?
Kruszenie odpadów budowlanych musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami i dbałością o środowisko naturalne na podstawie stosownych zezwoleń administracyjnych. Usługi kruszarkami i przesiewaczami do gruzu i betonu świadczą wyspecjalizowane firmy. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo wyburzeniowe Dróżdż w Końskich, które oferuje usługi kruszenia betonu i gruz, a także zakuwanie węży hydraulicznych i inne prace.
Zastosowanie rozkruszonego gruzu i betonu
Gruz i beton po recyklingu jest materiałem, używanym do prac w budownictwie, drogownictwie i kolejnictwie. Może być z powodzeniem wykorzystany do budowy dróg i utwardzania nawierzchni. Jako pełnowartościowe kruszywo doskonale sprawdza się na podbudowy pod drogi, ścieżki i podjazdy. Bardziej rozdrobnione odpady umożliwiają wykonywanie różnego typu wylewek i innych prac. Zmielone odpady po recyklingu gruzu i betonu stają się surowcem do produkcji mieszanek budowlanych, klejów i zapraw. Warto na koniec zaznaczyć, że recykling gruzu i betonu ogranicza wydobycie zasobów naturalnych, co ma wymiar ekologiczny.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Kolbis Pokrycia Dachowe, Nieruchomości
33-100 Tarnów, Karpacka 1
-
Sanipol Sp. z o.o.
66-300 Międzyrzecz, Poznańska 106
-
Jar-dźwig elektromechanika dźwigowa
66-431 Gralewo 107 b lok. 5
-