Charakterystyka gwoździ miedzianych

Miedź jest jednym z najlepszych materiałów dostępnych na rynku. Jej szerokie zastosowanie w przemyśle wiąże się z właściwościami głównie w zakresie wytrzymałości. Trwałość elementów miedzianych sięga nawet kilkuset lat. Z tego surowca wykonywane są między innymi gwoździe. Czym się charakteryzują i kiedy warto zdecydować się na ich wykorzystanie?
Jakie gwoździe miedziane dostępne są na rynku?
Prace wykończeniowe, budowlane, czy remontowe wymagają w wielu przypadkach użycia gwoździ. Za ich pomocą można szybko i łatwo połączyć różnego rodzaju materiały konstrukcyjne. Zdarza się, że możliwe jest wykorzystanie tych samych gwoździ na różnych powierzchniach. Jednak oprócz standardowych, uniwersalnych rozwiązań, producenci oferują także gwoździe miedziane przeznaczone do konkretnych zastosowań. Wśród najpopularniejszych można wymienić:
- budowlane,
- papowe,
- pierścieniowe.
Gdzie znajdują zastosowanie gwoździe miedziane?
Najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane są miedziane gwoździe budowlane. Służą one do mocowania różnego rodzaju materiałów o różnych grubościach. Podobne zastosowanie mają modele papowe - z tym, że ten rodzaj gwoździ może być stosowany wyłącznie do cieńszych materiałów. Wśród wymienionych wcześniej rodzajów najlepszymi są wersje pierścieniowe, których skuteczność oceniana jest jako najwyższa. Można zastosować je do prac dekarskich lub blacharskich, gdzie doskonale sprawdzają się przy tworzeniu stabilnych konstrukcji.
Jakie zalety mają gwoździe miedziane?
Produkty miedziane charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia. Specjalista z firmy EKRO zauważa: Mówiąc o gwoździach miedzianych, warto podkreślić, że tak naprawdę elementy te wykonane są z wytrzymałego metalu, a następnie pokrywane są warstwą miedzi, która decyduje o ich ostatecznej trwałości. Taki zabieg sprawia, że są one odporne przede wszystkim na zmienne warunki atmosferyczne. Właśnie z tego względu chętnie wybierane są do wszelkich prac na dachach.
Gwoździe z powłoką miedzianą są odporne między na wilgoć oraz zmienne temperatury. Nie zagraża im mróz ani spore nasłonecznienie. Nie ulegają także korozji, co jest bardzo istotne dla trwałości wykonywanych połączeń konstrukcyjnych. Nie można zapominać także o trwałości wobec uszkodzeń mechanicznych. Wierzchnia warstwa miedzi chroni łączniki przed zbyt dużym tarciem. Są one także odporne na złamania, czy wygięcia.
Dopasowanie gwoździ miedzianych do wykonywanych prac
Skuteczność gwoździ miedzianych to nie tylko ich właściwości, ale również dobór odpowiedniego produktu do wykonywanych czynności. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jaka jest maksymalna grubość mocowanych przy ich pomocy materiałów. Inną kwestią jest również zwrócenie uwagi, do jakiego podłoża mogą być stosowane gwoździe – część z nich można używać np. wyłącznie do drewna lub blachy.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
-
-
Hurtmet Przedsiębiorstwo handlowo-usługowe Dariusz Gawlik
49-300 Brzeg, Jana Pawła II 2
-