Cechy dobrych urządzeń laserowych do zabiegów medycyny estetycznej
Rozwój medycyny estetycznej w Polsce, który w dużej mierze bazuje na profesjonalnych urządzeniach laserowych, stawia właścicieli gabinetów przed wyzwaniem związanym z zaopatrzeniem swoich placówek w odpowiednie urządzenia – nie tylko odpowiadające na potrzeby klientów, ale także gwarantujące pożądane efekty oraz bezpieczeństwo użytkowania. Czym wobec tego powinny się cechować dobre urządzenia laserowe do zabiegów medycyny estetycznej i jakie są ich rodzaje?
Rodzaje laserów wykorzystywanych w medycynie estetycznej
Wśród najpopularniejszych rodzajów laserów wykorzystywanych w dermatologii oraz kosmetologii wyróżnić można przede wszystkim:
- profesjonalne urządzenia laserowe z ciałem stałym — pochłaniające i emitujące fotony, takie jak lasery diodowe czy też rubinowe, stosowane do depilacji czy usuwania przebarwień posłonecznych,
- profesjonalne urządzenia laserowe gazowe — emitujące fale o różnorodnych długościach lub światło, stosowane do m.in. biostymulacji,
- urządzenia IPL — wytwarzające wiązkę światła o szerokim zakresie wykorzystywane np. do zamykania naczyń, redukcji rumieni i przebarwień, fotoodmładzania oraz epilacji.
Na rynku spotkać je można zarówno w wersjach przeznaczonych do wybranego rodzaju zabiegu, jak i wielofunkcyjne platformy, dostępne między innymi w ofercie firmy KT Medical, będącej wyłącznym dystrybutorem tego typu urządzeń laserowych IPL izraelskiej firmy FormaTK Systems docenianej w branży medycyny estetycznej na całym świecie.
Na co zwrócić uwagę wybierając profesjonalne urządzenia laserowe do gabinetu medycyny estetycznej?
Wybór odpowiedniego rodzaju lasera bazującego na danej technologii emisji fal to jednak nie wszystko. Podczas jego zakupu warto także zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, które pozwolą zapewnić klientom najwyższą jakość wykonywanych zabiegów.
Zaliczyć do nich można między innymi wielkość okienka zabiegowego w przypadku urządzeń IPL, które wpływa na czas trwania zabiegu, a także zintegrowany system chłodzenia, który zmniejsza bolesność zabiegów i zapobiega przegrzewaniu się płytkich warstw skóry, a tym samym zapewnia bezpieczeństwo przeprowadzenia zabiegu. Dodatkowo dobre, profesjonalne urządzenia laserowe powinny mieć niezbędne certyfikaty, a także spełniać normy PN-EN 60825-: 2008 dotyczące bezpiecznej pracy z nimi.
Podsumowując, dobre profesjonalne urządzenia laserowe to takie, dzięki którym można poszerzyć ofertę zabiegów w kompleksowy sposób, kupując tylko jedną aparaturę. Ponadto powinny one także umożliwiać pracę w szerokim zakresie trybów dopasowanych do potrzeb klientów.
Podziel się:
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
-
Klinika Pediatryczna Zdrowe Dziecko
05-800 Pruszków, al. Armii Krajowej 34
-
Ortoconcept Sp. z o. o.
54-530 Wrocław, Graniczna 89A
-
Pneumat Poduszki i Materace Przeciwodleżynowe Medard Senski
85-420 Bydgoszcz, Karolewska 19 lok. 15